BASINDA BİZ

Projeye ilişkin konuşan Marmara Mühendislik Yapı A.Ş. Genel Koordinatörü Muhlis Polatoğlu ise, “Yaklaşık 700 bin metrekarelik bir alana kurulu büyük bir kompleks. Irak standartlarında böyle bir proje henüz yok. Irak’ın kendine has zor koşulları, lojistik ve güvenlik sıkıntısına rağmen Başkan ve ekibinin desteği ile planlanan programın önünde gidiyoruz” dedi.Bakan Davutoğlu’nun karşılanmasına ilişkin yapılan çalışmaları inceleyen Şirket Yönetim Kurulu Başkanı yapımı tamamlanan bir konferans salonunu ve daireleri de inceledi.Yapılan konferans salonun Kerbela’da bin kişinin ağırlanabileceği tek konferans salonu olduğunu belirten Başkan salonun 35 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığını ifade etti. Başkan yapımı tamamlanan dairelerde yaptığı incelemeler sırasında ise dairelerde kullanılan malzemelerin büyük kısmının Türkiye’den geldiğini ve bunun da ülkenin ihracatına katkı sağladığına değindi.

Kaynak:www.iha.com.tr

Kongre binası yapılmış

Neyse şantiyeye varıyoruz. Bizi şantiye görevlileri karşılıyor… Sohbete başlıyoruz… Bizim için hazırlanan kahvaltıyı yapıyoruz. Ardından çok kısa bir sürede hazırlanan kongre merkezini geziyoruz. Hummalı bir çalışma var.
Marmara Mühendisliğin projesini üstlendiği KGGC Gurup’un şirket kongresi yapılacağı kongre binasını geziyoruz. Çok kısa bir süre içersinde hazırlanan kongre binası hakkında bilgiler veriyor Genel Koordinatör Muhlis Polatoğlu … Akşam yapılacak kongre hazırlıklarında onlarca insan karıncalar gibi çalışıyorlar…
Genel Koordinatör Polatoğlu ve çalışma arkadaşları çok heyacanlılar… Kongre Merkezi bir taraftan temizlenirken bir taraftan da eksiklikleri gideriliyor. İnanmışlar ve başarmışlar.. Vehbi Orakçı da çalışma arkadaşlarına çok güveniyor….

Kaynak:www.alitarakci.com.tr